Služby

Plnenie klimatizácie

Klimatizácia vo vozidle

Používanie klimatizácie v aute má svojich zástancov aj odporcov. Ako napokon množstvo iných technických vymožeností. Medzi základné pozitívne vlastnosti klimatizácie bez pochyby patrí lepšia koncentrácia vodiča počas jazdy za optimálnej teploty, pretože vysoké teploty a dusno vodiča veľmi ľahko vyčerpajú. Ďalším pozitívom je vyššia kvalita vzduchu, keďže filtre klimatizácie zachytia prach, alergény a iné znečistenie z prostredia.

Ako udržiavať klimatizáciu v dobrom stave?

 1. Zverte sa do rúk odborníkom nášho autoservisu. Približne raz za rok je dobré nechať si klimatizáciu skontrolovať. Jej porucha počas horúčav resp. počas cesty na dovolenku by nepotešila asi žiadneho cestujúceho.
 2. Pravidelne čistite. Klimatizačné filtre zachytávajú prach a alergény, preto sa odporúča ich vyčistenie pred každou dovolenkovou sezónou.
 3. Dezinfikujte. Baktérie a plesne zvyčajne spôsobujú nepríjemný zápach, preto sa odporúča každoročná dezinfekcia odparovača a vyčistenie trubiek. Platí to aj v prípade, že žiadny zápach necítite. Baktérie a plesne si tam cestu vždy nájdu.

Aké sú najčastejšie poruchy klimatizácie vo vozidle?

 • prestáva chladiť, ide pravdepodobne o nedostatok chladiva. Prirodzený únik chladiacej zmesi počas roka je cca 10-15% aj vtedy, keď je klimatizácia  a tesnosť sústavy v úplnom poriadku. Takýto únik ešte nespôsobuje pokles účinku klimatizácie.
 • po zapnutí zapácha, je to spôsobené práve nadmerným usadzovaním vlhkosti vo výparníku, ktorý nemá pri častom používaní možnosť vyschnúť. Zápach môže spôsobovať aj príliš zanesený peľový filter.
 • vôbec nefunguje a vydáva nezvyčajné zvuky, môže ísť o poškodený kompresor. V ňom koluje olej, ktorý sa postupne opotrebúva. Ak nie je klíma používaná pravidelne, olej sa usadzuje a po prvom spustení klímy môže dôjsť práve k poškodeniu kompresora.

Ako sa vyvarovať poruchám klimatizácie vo vozidle ?

Minimálne raz do roka najlepšie pred letom si dajte klimatizáciu vyčistiť v servise, kde vám ju napoja na zariadenie (plničku), ktoré vnútorné chladivo kompletne zo systému odsaje a prefiltruje cez filtračný systém. Zároveň prečistí a doplní aj olej  v klimatizačnom kompresore. Vyčistenú chladiacu vyčistenú zmes správne natlakuje podľa požadovaných noriem daného typu auta späť do klimatizačného systému.

Koľko zaplatíte za plnenie klimatizácie v našom autoservise ?

Cena plnenia klimatizácie závisí od množstva doplneného chladiva a oleja v klimatizačnom kompresore. Štandardná cena doplnenia klimatizácie je od 30,00 €

Pneuservis

Autoservis Labo s.r.o. Vám ponúka rôzne služby v oblasti PNEUSERVISU ako je :

 • Sezónne prezutie vozidla
 • Vyváženie kolies
 • Predaj pneumatík a diskov
 • Sezónne uskladnenie pneumatík
 • Ekologická likvidácia pneumatík
 • Oprava defektov

Tieto služby poskytujeme na osobné vozidlá, SUV a dodávky. Na výkon pneuservisných služieb používame kvalitné stroje a technické pomôcky, ktoré sú pravidelne kontrolované a udržiavané.

Sezónne uskladnenie pneumatík

V prípade ak nemáte dostatok miesta pre uskladnenie pneumatík počas sezóny, môžete využiť naše služby a uskladniť si pneumatiky u nás. Vaše pneumatiky budú uskladnené vo vnútorných priestoroch autoservisu, takže nedôjde k žiadnemu znehodnoteniu Vašich pneumatík.

Predaj pneumatík a diskov

Naša spoločnosť sa zaoberá predajom pneumatík a diskov už niekoľko rokov. Na základe Vašich požiadaviek Vám vieme zabezpečiť rôzne druhy značiek od renomovaných svetových výrobcov pneumatík. Pneumatiky je možné objednať telefonicky resp. osobne pri návšteve nášho autoservisu. Pre správne určenie rozmeru pneumatík resp. diskov je dobré priniesť so sebou Osvedčenie o evidencii vozidla – časť II t.j. – „veľký“ technický preukaz.

Vyváženie pneumatík

Správne vyváženie kolies zabezpečí, že pri vysokej rýchlosti nevzniká na vozidle žiadna vibrácia. Správne vyváženie tiež chráni pneumatiky pred ich predčasným opotrebovaním a prispieva ku komfortu cestujúcich počas jazdy. Znakom zlého vyváženia kolies môže byť spozorovanie trasenia volantom pri určitej rýchlosti. Preto, ak niečo takéto zbadáte, navštívte nás a my Vám Vaše kolesá skontrolujeme a v prípade potreby profesionálne vyvážime.

Oprava defektu

V prípade poškodenie pneumatiky na vozidle Vám náš personál po posúdení miery poškodenia opravy pneumatiku prostredníctvom kvalitných materiálov tak, aby bola zachovaná jej funkčnosť a bezpečnosť pri ďalšom používaní.

Opravu defektov realizujeme už od 5,00 €

Autofólie

Naša spoločnosť používa autofólie značky ASWFAmerican Standard Window Film, tieto výkonné fólie sú vyrábané z 3 vrstiev farebných kvalitných polyesterov najmodernejšou svetovou technológiou, ktorá zaručuje farebnú stálosť, dokonalý vzhľad bez reflexu a neskreslený výhľad s maximálnym odrazom slnečnej energie.

Čítať ďalej...